قیمت برنج هاشمی

قیمت انواع برنج هاشمی عطری درجه یک شمال

قیمت روز انواع برنج هاشمی درجه یک و عطری شمال را در حدول زیر برایتان قرار داده ایم تا در هر شهری از ایران که هستید از اوضاع تغییر قیمت ها در بازار مطلع باشید.

قیمت برنج

با سایر برنج های ما آشنا شوید.

قیمت برنج هاشمی 99

برنج هاشمی که محصول خود سال 99 باشد بعد از 15 مرداد برداشت شده و بعد از 25 مرداد روانه بازار می شود پس تا قبل از این تاریخ همان محصولی که در سال قبل برداشت شده است در بازار معامله می شود.
قیمت برنج هاشمی سال 98 نیز در فروردین و اردیبهشت سال 99 شروع به افزایش کرد اما ترمز افزایش قیمت آن از اواخر اردیبهش کشیده شد و در خرداد ما به ثبات رسید. نمودار زیر این تغییرات را به شما نمایش می دهد.

قیمت برنج هاشمی

البته با توجه به بالا رفتن هزینه های کشاورزان در شروع سال زراعی به نظر می رسد با شروع برداشت محصول جدید در مرداد ماه 99 قیمت برنج افزایش یابد و تیر خلاص این پیش بینی افزایش دستمزد شالیکوبی ها است که در مرداد تصویب می شود.
موشن گرافیک زیر را حتما ببینید زیرا به شما 4 روش و راه ساده یاد می دهد تا به راحتی و به کمک موبایل تان از قیمت روز انواع برنج مطلع شوید.

اینگونه در سال 99 و در سالی های آینده هر زمان که قیمت برنج دچار تغییر شد شما خیلی راحت و سریع از این تغییر با خبر خواهید شد و زودتر از همه مزنه دست تان می آید.
قیمت برنج هاشمی

قیمت برنج هاشمی لنگرود

قیمت برنج هاشمی لنگرود علارقم کیفیت یکسانی که برنج این منطقه با برنج هاشمی سایر نقاط مشهور استان گیلان دارد بالاتر از محصول سایر مناطق است.
تنها دلیلی که سبب این موضوع شده، این است که شهر لنگرود مقصد گردشگران زیادی است و به همین سبب برنج و سایر سوغات استان گیلان در این شهر راحت تر فروش می رود.
این سهولت فروش و فراوانی مشتری سبب شده برنج هاشمی لنگرود مشهور شود و گران فروخته شود.

قیمت برنج هاشمی

آنچه باعث داشتن عطر قوی و کیفیت بالا در برنج هاشمی می شود نزدیک بودن شالیزار به آب و دسترسی به آب فراوان است که شالیزار های شهر لنگرود نیز در چنین موقعیتی قرار دارند.
این خصیصه سبب شده برنج هاشمی تولید شده در لنگرود مثل محصول برداشت شده از شالیزار های خمام، آستانه، تالش و روستا های اطراف رشت از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

قیمت برنج هاشمی

البته هستند برنج فروشان و تجاری که برنج هاشمی را از شهر های نزدیک لنگرود به این شهر می آورند و به اسم برنج هاشمی خود لنگرود به فروش می رسانند.
ولی در واقع برنج هاشمی لاهیجان یا سایر شهر های نزدیک را درون گونی ریخته اند که گاهی ممکن است برنج بی کیفیتی باشد و مشتری متضرر شود اما در برخی موارد ممکن است برنجی مرغوب و با کیفیت نیز باشد.

قیمت برنج هاشمی

قیمت برنج هاشمی در تالش

قیمت برنج هاشمی در تالش با سایر نقاط استان گیلان تفاوتی ندارد و همانند قیمت های درج شده در جدول است. برنج هاشمی موجود در بازار تالش معمولا قد کوتاه تری نسبت به برنج هاشمی سایر نقاط دارد.
همچنین در تالش اکثر کارخانه های شالیکوبی برنج را به صورت الک نشده می فروشند و این کارگاه های الک زنی یا سورتینگ هستند که برنج را دوباره بوجار می کنند و با بسته بندی به فروش می رسانند.

قیمت برنج هاشمی

برنج های هاشمی که در تالش کشت شده و خرید و فروش می شوند خصوصیات زیر را دارند:

 • در تالش برنج هاشمی گرم کشت می شود.
 • رنگ برنج هاشمی تالش روغنی یا کرم است.
 • بنا به دو دلیلی فوق برنج هاشمی تالش عطر خوبی دارد.

قیمت برنج هاشمی

قیمت برنج هاشمی رودسر

از آنجایی که رودسر یک شهر بین ساحل و کوهستان های جنگلی است از شالیزار های این شهر برنج هاشمی مرغوبی برداشت می شود.
شاید از نظر ظاهری برنج رودسر به پای برنج هاشمی نواحی مرکزی گیلان نرسد اما عطر خوبی داشته و این موضوع باعث می شود مشتریان برنج هاشمی رودسر را با قیمت خوبی خریدار باشند.

قیمت برنج هاشمی

اما یک نکته که بر روی اقتصاد رودسر تاثیر زیادی گذاشته است این است که این شهر از ابتدا دارای کمربندی بوده و گردشگران کمتر وارد خود این شهر می شدند.
این موضوع سبب شده برنج هاشمی رودسر هم مانند سایر تولیدات این شهر ساحلی کمتر شناخته شود و شهرت چندانی نیابد و در نتیجه با قیمت متعادلی خرید و فروش شود.

البته به دلیل اینکه برنج هاشمی رودسر در میان مردم کم شهره شده است حجم زیادی از محصول شالیزار های این شهرستان راهی بازار شهر های دیگر می شود.
برنج رودسر در بازار شهر مقصد به اسم محصول همان جا فروخته می شود و این یک راه برای به فروش رفتن برنج هاشمی است که در رودسر تولید می شود.

قیمت برنج هاشمی فریدونکنار

برنج هاشمی فریدونکنار به نسبت برنج سایر مناطق استان مازندران مرغوب تر است در نتیجه قیمت آن با برنج هاشمی گیلان در یک سطح است و کیفیتش به برنج گیلان نیز نزدیک است.

قیمت برنج هاشمی امروز

قیمت برنج هاشمی امروز همان چیزی است که در جدول بالا مشاهده می کنید و حتی اگر تاریخ بروزرسانی چند روزی متفاوت باشد به این معنی است که هنوز قیمت تغییر نکرده است و معاملات با همین نرخ ها انجام می شود.
در جریان باشید که ما به محض تغییر قیمت اقدام به انتشار لیست قیمت جدید می نماییم ولی شاید برایتان سخت است که برای اطلاع از قیمت جدید برنج هاشمی یا هر رقم دیگری هر روز سایت را چک کنید.
برای راحتی بیشترمی توانید با یک کلیک بر روی عکس زیر عضو کانال تلگرام ما شوید و به سادگی و سریع از تغییرات قیمت مطلع گردید.

کانال قیمت روز برنج

این نکنه را بدانید که قیمت خود برنج هاشمی تابع قیمت شالی آن است که نرخ روز شالی تعیین کننده نرخ روز برنج بوده و همه تجار بزرگ و حرفه ای این را می دانند و قیمت خود شالی نیز به کیفیت آن بستگی دارد.
باید دید که شالی چگونه برداشت شده است و درصد رطوبی که دارد چقدر است و آیا بند دار است یا خیر که همه ی اینها مسائل تخصصی است که کارخانه دارهای بزرگ و حرفه ای و تجار شالی به آن واردند.

البته در برخی موارد کسانی که می خواهند بدانند برنج هاشمی امروز چند است مصرف کننده هستند و تصمیم دارند از خرده فروشی های اطراف شان برنج مورد نظر خود را تهیه کنند.
در این مورد باید بدانند برنج فروشی های سطح شهر با قیمت خرده فروش انجام می دهند که معمولا بین 12 تا 30 درصد بیشتر از قیمت های درج شده در لیست ما است.
با این وجود اگر مصرف کننده هم اقدام به خرید مستقیم از جانب ما کند برایش بسیار مرقوم به صرفه است.
قیمت برنج هاشمی

قیمت برنج هاشمی گیلان درجه یک 98

قیمت برنج هاشمی 98 با محصولی که در سال 97 برداشت شد خیلی متفاوت بود بیایید قیمت را در فصل برداشت یعنی در مرداد ماه این دو سال با یکدیگر مقایسه کنیم.
با توجه به اینکه قیمت برنج هاشمی مرداد 97 چیزی حدود 10 تا 11 هزار تومن بود و قیمت برنج هاشمی مرداد 98 به چیزی حدود 18 تا 19 هزار تومن رسید باید گفت نرخ برنج هاشمی تقریبا 2 برابر شد.
این موضوع باعث شد کشاورزان در سال زراعی 98 سطح زیر کشت را افزایش دهند و فراوانی محصول در این سال زراعی قیمت برنج را نسبتا ثابت نگه داشت.

البته قیمت برنج هاشمی 97 در اردیبهشت 98 به 24 هزار تومن نیز رسیده بود و این وضعیت وحشتناک به این دلیل بود که سال 97 و سه ماهه اول سال 98 در ایران تورم سنگینی بر اقتصاد حاکم بود.
این موضوع اصلی ترین دلیل برای بالا رفتن قیمت اجناس در بازار بود که برنج نیز تحت تاثیر این اتفاقات قرار گرفت اما تورم برنج را کم تر از همه چیز گران کرد.

قیمت برنج هاشمی

با این حال در آذر ماه و همچنین دی ماه و بهمن ماه سال 98 قیمت برنج هاشمی افزایش نداشت و کاملا ثابت بود و حتی کارخانه داران یا کشاورزانی که زیر بار بدهکاری و قرض بودند حاضر به فروش برنج خود با قیمت های پایین نیز بودند.
پیش بینی می شود قیمت برنج هاشمی 99 نیز تغییر چندانی نداشته باشد. با این حال باید صبر کرد و دید شرایط در سال 99 چگونه رقم می خورد.

قیمت برنج هاشمی 98

قیمت برنج هاشمی گیلان در سال 98 افزایش چشمگیری نسبت به محصول سال 97 داشت و بهتر است بدانید قیمت هایی که در بازار برای انواع و اقسام برنج های مختلف و برنج هاشمی در نظر گرفته شده است بسیار بالا می باشد.
به این علت بسیاری از مشتری ها که قصد خریداری کردن این نوع برنج ها را دارند نمی توانند به راحتی خرید خود را انجام دهند و در این صورت هم با مشکل مواجه می شوند.
در سال 98 قیمت ها هم کمی متغیر شده اند اما خوشبختانه این تغییر قیمت ها به شدت سال 97 نیست.

قیمت برنج هاشمی

بهتر است بدانید که مجموعه ی برنج دانه سالار در زمینه تولید و فروش برنج هاشمی فعال است و قیمت هایی که برای آن در نظر گرفته است واقعی ترین قیمت های ممکن بوده و مربوط به برنج یکدست و کاملا خالص است.
از این رو اگر در هر مرجع دیگری در اینترنت با لیست قیمتی متفاوت رو به رو شدید بدانید که از مزنه اصلی بازار به دور بوده و توسط دلال ها یا افراد غیر متخصص منتشر شده است.
قیمت برنج هاشمی
یکی از مهم ترین مواردی که در این زمینه باید بدانید این است که وقتی در بازار خرده فروشی در شهر های غیر شمالی با نرخ هایی پایین تر از نرخ ما مواجه می شوید به یقین بدانید که فروشنده در حال عرضه برنج مخلوظ و تقلبی است.
نرخ خرده فروشی برنج 15 تا 20 درصد بیشتر از چیزی است که ما در لیست درج کرده ایم پس اگر کمی از فکرتان استفاده کنید به راحتی می توانید برخی از متقلب ها را شناسایی کنید.
قیمت برنج هاشمی

قیمت برنج هاشمی درجه یک 98 در زمان اوج تولید آن که 15 مرداد تا 10 شهریور بود در کمترین حالت ممکن بوده و این موضوع فقط مختص برنج هاشمی و یا مربوط به سال 98 نیست بلکه در مورد تمام برنج ها صدق می کند.
هر ساله به همین صورت است در نتیجه در هر جایگاهی که هستید خرید برنج تان را در زمان اوج تولید انجام دهید و به اندازه یک سال مصرف خود را بخرید.

قیمت برنج هاشمی 98

خوشبختانه سال 98 شرایط آب و هوا به گونه ای بوده که برنج هاشمی از کیفیت عالی برخوردار بوده و ضایعات تولیدش نیز بسیار کم است که این دو موضوع سبب شده قیمت مناسبی نیز داشته باشد.
با اینکه به دلیل تورم های حاکم بر اقتصاد ایران تمام محصولات نسبت به سال 97 دو برابر گران شده اند اما گرانی برنج کمتر از دو برابر بوده است زیرا حجم تولید آن بسیار بالا بود.

قیمت برنج هاشمی 98

با تمام این تفاسیر برای خریدن برنج هاشمی درجه یک لیست قیمت ما را مرجع قرار دهید زیرا کاملا واقعی بوده و از دل بازار های اصلی گیلان بر آمده است.
بدانید مزنه های بالا تر و پایین تر همگی غیر واقعی هستند و توسط یک سری افراد  غیر متخصص رسانه ای می شوند که تجربه ای در بازار برنج ندارند و به زبان عامیانه می توانیم بگوییم که اصلا کننده نیستند.

قیمت برنج هاشمی آستانه اشرفیه

قیمت برنج هاشمی آستانه اشرفیه همیشه بالا است اما جالب است بدانید که در آستانه اشرفیه اکثر کشاورزان برنج هاشمی گرم کشت می کنند و کارخانه های شالیکوبی آستانه معمولا برنج را سفید کوب می کنند.
این دو شاخصه از خصوصیات منحصر به فرد برنج هاشمی آستانه اشرفیه است که سبب می شود برنج تولید شده در این شهرستان و روستا های حومه آن از ظاهری سفید رنگ برخوردار باشد.
مصرف کنندگانی که دوست دارند برنج سفید رنگ مصرف کنند به برنج هاشمی آستانه اشرفیه علاقه بسیاری داشته باشند و خریدشان را از این منطقه انجام می دهند.

قیمت برنج هاشمی

البته این محبوبیت برنج آستانه سبب شده بسیاری از کسبه متقلب و سودجو هر برنج تقلبی و نا مرغوبی را درون گونی هایی بریزند که روی آن اسم این شهر پرطرفدار در کنار برنج هاشمی چاپ شده است.
با گونی هایی که چاپ دروغین دارند مردم را فریب دهند در نتیجه لازم است در هنگام خرید برنج اصلا به عبارات چاپ شده روی گونی آن دقت نکنید و فقط کیفیت برنج را نمورد بررسی قرار دهید
اگر از تخصص کافی برخوردار نیستید از یک تولید کننده معتبر و قدیمی خریدتان را انجام دهید تا برنج خالص به دست تان برسد وگرنه مجبورید برنج مخلوط شده بخورید.

قیمت برنج هاشمی

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که برنج هاشمی کشت شده در رشت و برخی از شهر های کوچک که اطراف رشت هستند و کمتر در بین مردم مشهورند نیز از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردارند.
شهر هایی همچون خمام، کوچصفهان، خشکبیجار، لشت نشاء و سنگر نیز همگی مناطقی هستند که همچون آستانه اشرفیه کشاورزان برنج هاشمی با کیفیت در آن ها تولید می نمایید.
همچنین این شهرها کارخانه هایی مدرن و مجهز دارند که برنج با کیفیت در آن ها تولید می شود و باب میل مصرف کنندگان برنج ایرانی است. پس میتوان برای خرید سراغ آن ها رفت.

قیمت برنج ایرانی

قیمت انواع برنج ایرانی در سال 99

اوایل سال 99 زمانی بود که قیمت برنج های ایرانی به تدریج افزایش یافت و این موضوع سبب شده تا عده زیادی از افرادی که برنج در انبار داشتند به فکر نگه داشتن با و نفروختن باشند.
زیرا می دیدند که قیمت برنج هر هفته افزایش می یابد و دوست داشتند که برنج خود را با بالاترین قیمت ممکن به فروش برسانند اما به یکباره ورق برگشت و همه چیز در بازار تغییر کرد.

قیمت برنج هاشمی

از اواخر خرداد 99 هرچه به زمان برداشت برنج تازه نزدیک شدیم استقبال از خرید برنج ایرانی تولید 98 کم شد و بازار برای خرید برنج دست نگه داشت و قیمت برنج های ایرانی حالت ثابت و بعضا نزولی پیدا کرد.
در این میان برنج های پر محصول که در اواسط سال 98 به شدت ارزان شده بودند نیز قیمت شان به کمی بالا رفت و چون برنج خارجی در بازار کم شد برنج ایرانی ارزان خوب فروش رفت
کار به جایی رسید که برخی از ارقام برنج ایرانی مثل برنج فجر که رقیب برنج های پاکستانی نیز بودند قیمت شان به 19000 تومن هم برسد و بازارشان خیلی داغ باشد.

قیمت برنج هاشمی

اما رفته رفته با نزدیک شدن به فصل برداشت برنج تازه قیمت ها حالت افزایشی را از دست می دهند و معمولا کسبه و مردم منتظر می مانند که برنج برداشت شود تا در زمان فراوانی محصول با قیمت مناسب خریدشان را انجام دهند.
ما نیز مثل شما امیدواریم در سال 99 اتفاقات خاص مثل افزایش قیمت ارز و یا سوخت رخ ندهد و قیمت برنج ایرانی ثبات نسبی داشته باشد تا همه در آرامش کاسبی کنند.

قیمت برنج هاشمی

به هر حال وضعیت قیمت برنج ایرانی در هر زمانی هر حالتی که داشته باشد ما با انتشار جدول قیمت به روز به صورت مداوم فعالان حوزه برنج را از مزنه بازار مطلع می کنیم تا در معاملات شان هوشیاری و آگاهی لازم را داشته باشند.

قیمت برنج هاشمی

قیمت برنج هاشمی فوق اعلاء

قیمت برنج هاشمی اعلاء که در گیلان کشت و تولید می شود در بازار های همین استان مشخص می شود و هر یک از تجار یا تولید کنندگان با سلیقه خودشان برنج هاشمی را بسته بندی می کنند.
معمولا برنج هاشمی گیلان را با گونی هایی که در چاپ آن ها عباراتی مثل هاشمی آستانه اشرفیه و یا هاشمی ممتاز مجلسی دیده می شود در بازار مشاهده می کنید.

برنج هاشمی فوق اعلا

جالب است بدانید مرغوب ترین برنج هاشمی که می توانید در بازار پیدا کنید محصول روستای شیجان است که از توابع شهر خمام در نزدیکی رشت می باشد.
با توجه به داشتن گِلی بسیار غنی که شالیزار های این روستا دارند برنجی که از آنجا برداشت می شود بسیار قلمی و دانه کشیده است که اعلاء تر از آن هیچ برنج هاشمی وجود ندارد.
همچنین موازی بودن شالیزار های این منطقه با ساحل و بهره گرفتن از نسیم دریا سبب شده برنج هایی که در این روستا کشت می شود عطر بسیار قوی نیز داشته باشد.

برنج هاشمی اعلا

اکثر کشاورزان روستای شیجان شالی خود را به تجار و کارخانه دار ها می فروشند و این تجار و کارخانه دار ها شالی خریداری شده را به برنج تبدیل می نمایند.
در نتیجه برای خرید برنج هاشمی این منطقه باید سراغ تجار و کارخانه داران شهر خمام رفت و در نظر داشته باشید بنا به کیفیتی که شالی شیجان دارد قیمت آن از تمامی شالی های خرید و فروش شده در بازار بیشتر است.

قیمت برنج هاشمی

انواع برنج هاشمی شمال

به طور کلی در شمال ایران و در استان های گیلان و مازندران 3 نوع برنج هاشمی کشت می شود که در میان این سه نوع برنج هاشمی سرد تولید شده در گیلان از بهترین کیفیت برخوردار است.
پس از آن برنج هاشمی گرم گیلان در رتبه دوم قرار دارد چون از هاشمی سرد عطر کمتری دارد قیمتش نیز ارزان تر است و همچنین هاشمی سرد باریک تر از نوع گرم است و بهتر نیز قد می کشد.

اما برنج هاشمی که در مازندران کشت می شود و قالبا آن را با نام طارم هاشمی نیز می شناسند ضعیف ترین و ارزان قیمت ترین نوع برنج هاشمی است و به دلیل داشتن قد کوتاه تر نسبت به دو نوع دیگر این برنج طرفداران کمتری دارد.
همچنین طارم هاشمی از نظر خوراک نرمی و لذیذی هاشمی های تولید شده در گیلان را ندارد در نتیجه باید قیمت کمتری داشته باشد تا بخاطر ارزان تر بودن به فروش برسد.

قیمت برنج هاشمی

ضمنا این نکته مهم را هم بدانید که برخی از کارخانه داران گیلان شالی برنج طارم هاشمی را از مازندران خریداری نموده و آن را در کارخانه خود به برنج تبدیل می نمایند و به نام هاشمی گیلان می فروشند.
آن ها سعی دارند تا با این تقلب بتوانند هم قیمت پایین تری به مشتریان ارائه دهند و هم سود بیشتری به دست آورند و چون 99 درصد مشتری ها توان تشخیص ندارند گرفتار طمع این گونه افراد سودجو می شوند.

برنج هاشمی معطر

انواع برنج هاشمی معطر

به طور کلی هر سه نوع برنج هاشمی که برایتان نام بردیم عطری هستند اما هاشمی گرم عطر بیشتری دارد و پس از آن طارم هاشمی و سپس هاشمی سرد از نظر عطر در رتبه های بعدی قرار دارند.
البته از نظر مجلسی بودن و زیبایی دانه های برنج هاشمی سرد از دو نوع دیگر برتر است و همچنین برنج هاشمی سرد از دو نوع دیگر خوش مزه تر و خوش خوراک تر است.

قیمت برنج هاشمی

جالب است بدانید هرچه برنج هاشمی روغنی تر باشد و رنگ آن با سفید فاصله داشته باشد و در کارخانه طوری پوست کنده شود که رنگی کرم و زیبا داشته باشد عطری تر خواهد بود.
این چنین برنجی توسط خط تولید های سنتی برنج قابل فرآوری است و خط تولید های چینی معمولا برنج را سفید کوب می کنند و از عطر آن می کاهند.

قیمت برنج هاشمی

همچنین خط تولید های چینی برنجی فرآوری می کنند که در پخت به اندازه ی برنج های حاصله از خط تولید سنتی قد نمی کشد اما از آن جایی که خط های چینی کمتر برنج را می شکنند کارخانه دار های بسیاری اقدام به نصب این خط تولید ها می نمایند.
ولی محدود کارخانه دارانی هستند که خط تولید های سنتی و بروز دارند و هزینه ها را به جان می خرند تا برنجی اعلاء تحویل بازار مصرف دهند.

خرید برنج هاشمی

خرید برنج هاشمی اصل

متاسفانه امروزه برای خریدن برنج هاشمی که اصلا مخلوط نداشته باشد باید بسیار دقت کنید زیرا تخلیط در برنج معضل و مشکل بزرگی است که فروشندگان سودجو آن را ایجاد نموده اند.
مردم زیادی درگیر این مسئله هستند و تنها راهکار این است که یک تولید کننده متخصص و قدیمی را پیدا کنید که معتبر و خوش انصاف باشد تا بتوانید خریدتان را از او انجام دهید.

شرایط به گونه ای است که تولید کنندگان تازه کار و مغازه دار ها نیز قادر به تشخیص نیستند و اکثر کسانی که در شهر های غیر شمالی مغازه برنج فروشی دارند خودشان نمی دانند که دارند برنج ناخالص می فروشند.
فکر می کنند چون روی گونی برنج هایی که خریده اند اسم برنج هاشمی چاپ شده پس حتما سالم و اصل است در حالی که اکثر برنج هایی که راهی شهرستان ها می شود تقلبی و مخلوط شده است.
این را می توانید از عطر و مزه نداشتن برنج ها متوجه شوید.

البته برخی از مغازه دار ها خودشان از تولید کننده برنج تقاضا می کنند که برنج را به صورت ناخالص و مخلوط شده برایشان آماده کنند تا قیمت تمام شده پایین تری داشته باشد.
آن ها میخواهند با این تقلب در هنگام فروش هم قیمت رقابتی و فریبنده داشته باشند و هم سود بیشتری به دست آورند که در اینجا نیز مصرف کننده متضرر می شود پس در هنگام خرید برنج هاشمی خیلی مراقب باشید.

برنج هاشمی دودی

برنج هاشمی دودی

برنج هاشمی دودی یکی از سوغات خاصی است که فقط در استان گیلان و شهر خمام که نزدیک به رشت است تولید می شود و مشتریان خاص و پر و پا قرصی دارد که بخاطر ویژگی های خاص این برنج شیفه اش هستند. این ویژگی های بخصوص عبارتند از:

 • فوق العاده خوش مزه است.
 • عطر به خصوصی دارد.
 • بسیار عالی قد می کشد.
 • پخت مجلسی و بشقاب پسندی دارد.
 • از بهترین ارقام برنج دودی است.

قیمت برنج هاشمی

قیمت برنج ایرانی هاشمی

یک نوع برنج هاشمی پاکستانی نیز وجود دارد که در ایران وارد می شود و اصلا به برنج هاشمی که در گیلان تولید می شود ربطی ندارد به همین دلیل ممکن است برخی افراد این دو مورد را با هم اشتباه بگیرند.
این دو مورد را با یکدیگر اشتباه نگیرید و بدانید در لیست قیمت ما نرخ هایی که وجود دارد مربوط به همین برنج هاشمی ایرانی است و ربطی به مورد همنام پاکستانی ندارد.

برنج ایرانی هاشمی دارای عطر و طعمی دلچسب است پس اگر در جایی دیدید که برنجی به نام هاشمی را به شما فروختند و قیمتش از چیزی که ما اعلام کردیم پایین تر بود کمی دقت کنید.
اگر عطر و طعم نداشت بدانید که دارند برنج خارجی به شما می فروشند و متاسفانه از آن جایی که مردم قدرت تشخیص دادن برنج را ندارند اینگونه تقلب ها خیلی زیاد شده است.

در مجموعه دانه سالار ما برنج ایرانی هاشمی را با مناسب ترین قیمت ممکن عرضه می کنیم و تا یکسال پس از خریدتان به شما ضمانت می دهیم.
اگر دانه ای به غیر از هاشمی در بار ما بود حاضر به پس گرفتن برنج فروخت شده هستیم زیرا ما با اطمینان و تسلط کامل مشغول به تولید و فروش برنج هاشمی و سایر ارقام برنج ایرانی هستیم.

خرید برنج هاشمی

خرید برنج هاشمی درجه یک گیلان

امروزه اکثر مصرف کنندگان برنج ایرانی دوست دارند که برنج هاشمی درجه یک گیلان را بخرند اما متاسفانه به سادگی نمی توانند این برنج را در شهر محل سکونت شان تهیه نمایند.
زیرا مغازه دار ها برنج های مخلوط شده به آن ها عرضه می کنند و کمتر فروشگاه داری پیدا می شود که برنج هاشمی درجه یک و واقعی که محصول شالیزار های استان گیلان باشد را بفروشد.

معمولا مغازه دار های شهرستان یا خودشان بلد نیستند برنج را تشخیص دهند و عمده فروش های متقلب و سودجو سرشان کلاه می گذارند و یا به درخواست خودشان برنج مخلوط شده سفارش می دهند.
با برنج تقلبی که فقط روی گونی آن اسم هاشمی نوشته شده باشد سعی دارند تا سود بیشتری ببرند که در مجموع این موضوعات باعث شده دست مصرف کنندگان از برنج هاشمی واقعی گیلان کوتاه بماند.

با این اوصاف ما به جهت اینکه شیفتگان برنج هاشمی درجه یک بتوانند به این برنج دسترسی داشته باشند اقدام به فروش خرده نیز کرده ایم.
اگر خرید شما کم باشد و با سیاست کلی ما که تولید و فروش عمده است مغایرت داشته باشد باز هم برنج مورد نیازتان را برایتان ارسال می کنیم تا از لذت مصرف برنج هاشمی محروم نشوید و جای برنج درجه یک بر روی سفره هایتان خالی نباشد.

قیمت برنج هاشمی

قیمت برنج هاشمی ارگانیک

به طور کلی برنج ارگانیک به شدت کم کشت می شود و به دلیل اینکه برای کشاورزان صرفه اقتصادی ندارد و وقتی از سم و کود استفاده نکنند محصول کمتری نسیب شان می شود.
در نتیجه هزینه های نگهداری از محصول کاشته شده برایشان بالا می رود. به همین خاطر اکثر کشاورزان ترجیح می دهند با استفاده از سموم و کود شیمیایی برنج تولید کنند تا با قیمت عادی محصول تولیدی خود را بفروشند.

وقتی کشاورزی از سم استفاده نکند و به جای کود شیمیایی از کود حیوانی استفاده نماید محصول زمینش مقداری کمتر می شود در نتیجه باید برنجش را کمی گران تر بفروشد تا برایش صرفه اقتصادی داشته باشد.
از آن جایی که برنج های گران قیمت سخت فروش می روند تنها تعداد کمی از کشاورزان برنج ارگانیک می کارند به طور کلی شاید از هر 1000 کشاورز 1 نفر این کار را انجام دهد.

با تمام این اوصاف ما برنج هاشمی ارگانیک به صورت بسیار محدود و فقط برای مصارف خانگی موجود داریم و معمولا این مقدار کم خیلی زود به فروش می رسد و مشتریان ثابتی دارد که هرساله برای این برنج پیش خرید انجام می دهند.
در حالت کلی قیمت برنج هاشمی ارگانیک از نوع معمولی این برنج حدود 20 درصد بیشتر است و این مقدار کمتر برنج دادن شالیزار را برای کشاورز جبران می کند.

قیمت برنج هاشمی

قیمت برنج هاشمی در تهران

در تهران اکثر مصرف کنندگان برنج ایرانی علاقه شدید به تهیه و مصرف برنج هاشمی دارند اما قیمت این برنج در تهران با شمال اختلاف بسیاری دارد.
با اینکه برنج هاشمی در تهران بسیار گران تر از گیلان است کیفیت مطلوبی نیز ندارد زیرا اکثر تجاری که برنج برای تهران ارسال می کنند هاشمی خالص را روانه بازار نمی کنند و با مخلوط کردن برنج سعی در افزایش سود خود دارند.

همچنین اشتباه بزرگ اکثر مردم تهران این است که از فروشگاه های زنجیره ای خریدشان را انجام می دهند و این فروشگاه ها نیز برنج مخلوط شده و بی کیفیت را مورد عرضه قرار می دهند.
فلذا مردم پایتخت به ندرت به هاشمی معطر و خوشمزه گیلان دسترسی خواهند داشت و همانطور که گفتیم تجار و کسبه خرده فروش برای منفعت بیشتر خودشان مردم را از مصرف برنج اعلاء محروم کرده اند.

قیمت برنج هاشمی

معمولا قیمت برنج هاشمی در تهران 20 درصد گران تر از نرخی است که ما در جدول درج می کنیم و در عین حال خالص و مرغوب نیز نیست.
این دو دلیل محکم یعنی گرانی و بی کیفیتی باعث شده مصرف کنندگان زیادی برنج مورد نیاز خود را به صورت مستقیم از ما تهیه نمایند.
در عکس بالا چند تصویر از ابراز رضایت این مشتریان برایتان قرار داده ایم. هرچند این ها فایده چندانی ندارد و شما می بایست خودتان از ما برنج بخرید تا تفاوت کیفیت را  احساس کنید.

قیمت برنج هاشمی

برنج هاشمی بهتره یا طارم

وقتی شخصی تازه کار می خواهد وارد تجارت برنج بشود و یا فروشگاهی برای عرضه برنج راه اندازی کند این سوال را از خود می پرسد که از بین برنج طارم و هاشمی کدامیک بهتر است؟
از جوابی که به دست می آورد می خواهد به این نتیجه برسد که بیشتر مردم از بین این دو برنج کدامیک را می خرند تا خودش نیز در خرید عمده اش رقمی که بازار پسند تر است را بیشتر تهیه کند تا فروشش بالا برود.

در پاسخ به این دسته از افراد تازه کار و کم تجربه باید گفت که نمی توان به طور قطع و یقین مشخص کرد که از بین هاشمی و طارم کدامیک بهترند زیرا از نظر مصرف کننده این یک موضوع سلیقه ای است.
ممکن است برخی برنج طارم را به دلیل داشتن عطر بیشتری که نسبت به هاشمی دارد بهتر بدانند و از طرف دیگر عده ای برایشان مزه، خوش پخت بودن و ماندگاری بعد از پخت مهم تر باشد و به این دلایل بگویند هاشمی برنج بهتری است.

یک فروشگاه دار باید بداند که برای اینکه بتواند خوب سود کند بایستی جنسش کاملا جور باشد و هیچ مشتری را به دلیل نداشتن نوع خاصی از برنج رد نکند.
در نتیجه لازم است هم برنج هاشمی و هم برنج طارم را خرید کند اما از آنجایی که اکثر مردم ایران برنج گیلان را بیشتر می پسندند بهتر است هاشمی را بیشتر تهیه نماید زیرا این برنج خوش فروش تر از طارم است.

قیمت برنج طارم هاشمی

قیمت برنج طارم هاشمی

طارم هاشمی در واقع همان برنج طارم است که در مازندران کشت می شود و به دلیل اینکه برنج هاشمی یک رقم با کیفیت است اسم هاشمی را به طارم چسبانده اند تا با ایجاد نامی جدید بتوانند برنج طارم را راحت تر بفروشند.
هدف اینکار این است که مشتری فکر کند برنج هاشمی و طارم از یک کیفیت برخوردارند و با هم فرقی نمی کنند اما این در حالیست که برنج هاشمی گیلان بهتر و گران قیمت تر از برنج طارم مازندران است.

برنج طارم از نظر ظاهری تفاوت های فاحشی با برنج هاشمی دارد و بارز ترین موردی که این دو برنج را از یکدیگر متمایز می کند یکدست بودن و وجود تناسب دانه ها است.
به طوری که دانه های برنج هاشمی کاملا یکدست هستند و با یکدیگر تناسب دارند اما دانه های برنج طارم کوتاه و بلند و چاق و لاغر بوده و از نظر ظاهری رویت چندان دلچسبی ندارند و از نظر خوش رنگ بودن به پای هاشمی نمی رسند.

از آن جایی که برنج طارم ارزان تر از برنج هاشمی است بسیاری از شالیکوبی داران سودجو و متقلب گیلانی شالی برنج طارم را خریداری کرده و در کارخانه خودشان در گیلان به برنج تبدیل می کنند.
سپس محصول حاصله را به نام هاشمی گیلان به فروش می رسانند و متاسفانه اکثر خریداران توان تشخیص این دو برنج را ندارند و فریب سودجویان را می خورند.

قیمت برنج هاشمی

قیمت برنج شمال

قیمت برنج شمال تا حد زیادی تابع مزنه برنج هاشمی است زیرا این برنج در بازار یک رقم مرجع است و بیشتر کشاورزان با مقایسه حجم برنجی که شالیزارشان می دهد قیمتش را محاسبه می کنند.
مثلا اگر شیرودی دو برابر هاشمی محصول بدهد انتظار می رود قیمت آن نیز تقریبا نصف هاشمی باشد. و یا دم سیاه که کمتر از هاشمی محصول می دهد قیمتش بالاتر از این رقم است.

به طور کلی قیمت برنج شمال هرگز به حدی نمیرسد که کشاورزان را راضی نگهدارد و کشاورزان احساس کنند که تولید برنج برای آن ها به صرفه است.
کشاورزان اکثرا از روی ناچاری این کار را انجام می دهند و بیشتر کشاورزان شمالی به محض اینکه برای شالیزار خود مشتری پیدا کنند اقدام به فروش آن می کنند و دست از تولید برنج بر میدارند.

قیمت برنج شمال همیشه از برنجی هایی که در سایر مناطق کشور تولید می شود بالاتر است زیرا کیفیت بسیار بالایی دارد البته در همین شمال نیز برنجی مثل ندا هم کشت می شود که از برنج های جنوب ارزان تر است.
پایین بودن قیمت برنج ندا نیز به دلیل کیفیت پایین این برنج است اما به طور کلی برنج هایی که در شمال ایران کاشته شوند بسیار باکیفیت و ارزنده هستند.

بهترین برنج ایرانی

بهترین برنج ایرانی

بهترین برنج عطری ایرانی که در عین حال گرانترین برنج ایرانی نیز است در استان گیلان کاشته می شود و نام آن صدری دم سیاه است که خود دو نوع سرد و گرم دارد که نوع سرد آن قد بلندتر است.
این رقم بهترین برنج گیلان و ایران است که در بخش های اطراف رشت کاشته می شود و هرساله مقدار کمی از آن تولید شده و روانه بازار می شود و به راحتی به دست هرکسی نمیرسد.

کاشتن صدری برای کشاورز مشقت زیادی به همراه دارد زیرا برنج حساسی بوده و نیاز به صرف هزینه و زمان زیادی دارد و کمی بی دقتی از جانب کشاورز و یا کمی ناسازگاری آب و هوا می تواند محصول درون شالیزار را نابود کند.
اصلی ترین دلیل که موجب شده صدری دم سیاه ارزشمند شمرده شود این است که اصلا به معده فشار نمی آورد و سبکی و خوش خوراکی اش واقعا بی نظیر است.

1 پاسخ
 1. وحید
  وحید گفته:

  سلام
  بسیار ممنوم اولا از اطلاعات عالی تون که تا به حال نمی دانستم
  ثانیا از صداقتتون در ارائه محصولاتتون
  ثالثا از اینکه به صورت خرده فروشی هم برنج مرغوب ارائه میکنید
  رابعا به خاطر ارسال رایگانتون
  خامسا به خاطر باحال بودنتون و حلال خور بودنتان
  خدا روزیتون رو زیاد کنه و برکت بده انشالله
  ممنونم

  پاسخ

تعقیب

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *