قیمت برنج نیم دانه

قیمت برنج نیم دانه هاشمی گیلان

قیمت برنج نیم دانه هاشمی گیلان را در جدول زیر مشاهده نمایید تا برای خرید برنج نیم دانه در گونی های 10 کیلوگرمی از نرخ روز آن مطلع باشید و در ادامه اطلاعات کافی برای خرید و فروش برنج نیم دانه را به دست آورید.

قیمت برنج نیم دانه

با سایر برنج های ما آشنا شوید.

تفاوت برنج نیم دانه و لاشه

در فیلم زیر می توانید تفاوت برنج نیم دانه و لاشه را بیابید و با استاندارد های سایزی و اسامی انواع مختلف سایز های برنج شکسته آشنا شوید تا برای خرید و فروش برنج های شکسته یا همان نیم دانه و لاشه بتوانید حرفه ای باشید و اطلاعات تان زیاد باشد.

همانطور که در فیلم مشاهده کردید لاشه یک سایز از برنج است که درصد بسیار بالایی برنج سالم در آن وجود دارد اما نیم دانه سایزی است که درصد برنج سالمش بسیار پایین است به همین دلیل لاشه برای مصرف کنندگان برنج شکسته بسیار محبوب تر از نیم دانه است و مشتریان بیشتری در بازار دارد در مقابل قیمتنیم دانه ارزانتر است و موارد مصرف بسیار زیادی دارد.

قیمت برنج نیم دانه

قیمت نیم دانه شیرودی

نیم دانه شیرودی ارزان قیمت ترین نوع نیم دانه است و معمولا نیم دانه ندا را نیز در آن مخلوط می کنند زیرا تفکیک این دو نیم دانه از کارخانه های تولید کننده وقت زیادی می گیرد و فضای زیادی را در کارخانه اشغال می کند.
نزدیک بودن کیفیت و قیمت نیم دانه شیرودی و ندا دلیل دیگری است که برای تفکیک این دو وقت نگذارند و هر دو را با هم انبار کنند و یکجا به فروش برسانند. البته چون نیم دانه شیرودی ظاهر زیبایی ندارد لاشه اش بازار پسندتر است که عکسش را در زیر می بینید.

قیمت نیم دانه شیرودی

قیمت برنج نیم دانه در بازار

شما تا اینجا در لیست قیمت ما از قیمت برنج شکسته مطلع شدید و با دیدن فیلمی که برایتان تهیه کردیم با انواع برنج شکسته نیز آشنا شدید و الان دقیقا می دانید که چه نوع برنج شکسته ای مورد نیازتان است. در نتیجه با یک تماس تلفنی ساده می توانید از قیمت دقیق آن نوع برنج شکسته ای که می خواهید مطلع شوید و با توجه به بازار امروز بررسی کنید که چه نوع برنج نیم دانه ای برای شما که تاجر یا فروشگاه دار هستید سود بهتری دارد.

البته با توجه به شرایط روز اقتصادی و پایین بودن قدرت خرید مردم و از طرفی بالا بودن قیمت برنج های ایرانی، برنج های نیم دانه و لاشه همیشه در بازار مشتری دارند و شما با خرید و فروش آن می توانید به سود مناسبی دست یابید. و البته آرد کردن برنج های نیم دانه ای که ریز و ارزان قیمت و در عین حال تمیز شده هستند نیز سود قابل توجه ای برای شما به همراه دارد که می تواند حاصل بسته بندی و فروش آین آرد برنج در بازار های داخلی یا صادراتی باشد.

قیمت آرد برنج در بازار همواره بیشتر و یا بهتر است بگوییم خیلی بیشتر از برنج نیم دانه است و این نشان می دهد که تولید کردن آرد برنج یک کسب و کار موفق است اما جالب است بدانید با خریدن و بسته بندی کردن برنج نیم دانه و پخش کردن آن در میان کسانی که آش، شله زرد، فرنی و امثال این چیز ها را نیز پخت می کنند می توانید درآمد جالب توجه ای داشته باشید.

قیمت برنج نیم دانه

قیمت برنج نیم دانه گیلان

همانطور که برنج های سالم گیلان از برنج های مازندران و سایر شهر ها گران تر و با کیفیت تر هستند برنج نیم دانه گیلان نیز نسبت به نیم دانه سایر استان ها قیمت بالاتری دارد و از کیفیت بسیار بالاتری نیز برخوردار است و از آنجایی که در گیلان برنج های کیفی کشت می شود و کم محصول می دهند برنج نیم دانه گیلان بسیار کمیاب است.

جدای از کمیاب بودن برنج شکسته گیلان شما به سختی می توانید برنج نیم دانه ای پیدا کنید که خالص از هاشمی باشد زیرا اکثر کسانی که نیم دانه هاشمی دارند آن را با نیم دانه برنج های دیگر مخلوط می کنند و حاضر به فروش خالص آن نیستند و بیشتر کارخانه دار ها یا تجار گیلان نیم دانه خود را به تجار و کارخانه داران مازندران می فروشند که در آن جا نیز این نیم دانه ها با شکسته ارقام پرمحصول مخلوط می شود.

البته به جز هاشمی در گیلان برنج صدری و برنج علی کاظمی نیز کشت می شود که چون بسیار کم کاشته می شوند نیم دانه شان هم خیلی کم در بازار موجود است و پیدا کردنش کار بسیار دشواری است و اصلا صرفه اقتصادی ندارد اما برنج جمشیدی هم در گیلان تولید می شود که به دلیل شباهت زیاد و همسان بودن کیفیت قیمت برنج نیم دانه اش با هاشمی یکی است و در اکثر موارد با همان نام هاشمی معامله می شود.

خرید برنج نیم دانه

خرید برنج نیم دانه ایرانی

همه ی برنج های ایرانی نیم دانه دارند در نتیجه مشتریان در هنگام خرید نیم دانه باید دقت کنند که در حال خریدن نیمه چه برنجی هستند و از آنجایی که امروزه قاطی کردن برنج و نیم دانه برنج خارجی در نیم دانه برنج های ایرانی باب شده است باید دقت نمایند که نیم دانه ای که می خرند ایرانی خالص باشد و مخلوط شده از چند برنج ایرانی نیز نباشد.

برنج نیم دانه برای مصارف مختلفی خریداری می شود و صرفا آن را برای پختن و خوردن نمی خرند برخی برنج های شکسته را می خرند تا با آن آش بپزند و یا برای آرد کردن آن را تهیه می کنند تا با آرد برنج تهیه شده شیرینی بپزند و یا آن را بسته بندی کنند و بفروشند. برای چنین مصارفی نیم دانه برنج هاشمی بهترین گزینه است.

باید دقت داشته باشید که نیم دانه برنج هایی مثل دم سیاه، هاشمی، طارم و علی کاظمی از با کیفیت ترین نیم دانه ها هستند و بیشترین مشتریان را در بازار دارند اما برخی سودجویان نیم دانه برنج های پرمحصول مثل ندا، شیرودی، فجر و یا خزر را با نیم دانه برنج های با کیفیت مخلوط می کنند و می خواهند اینگونه در بازار فروش بیشتر با قیمت ارزان تر و سود بیشتر داشته باشند.

در هنگام خرید برنج نیم دانه ایرانی به یک سری نکات و مسائل دقت نمایید تا در معاملات تان ضرر نکنید.

 • حتما نیم دانه پاک شده بخرید
 • حتما بار خالص و بدون مخلوط بخرید
 • نیم دانه های معطر مشتری بیشتری دارند
 • نیم دانه با ظاهر مشتری پسند خرید کنید
 • بسته بندی 10 کیلوگرمی برای مشتری جلوه خوبی دارد
 • دقت کنید بار بوی نم نداشته باشد
 • برنج های شکسته طارم و هاشمی بازار پسند هستند.

قیمت برنج نیم دانه

برنج نیم دانه کیلویی چند

وقتی میخواهید بپرسید برنج نیم دانه کیلویی چند باید چند مورد را مشخص کنید تا به جواب دقیق برسید. این موارد و سوالات تکمیلی عبارتند از:

 1. نیم دانه دودی می خواهید یا ساده
 2. معطر باشد یا بدون عطر
 3. دقیقا چه سایزی باشد
 4. بسته بندی اش چند کیلویی باشد
 5. گونی هایش با چاپ باشند یا بدون نوشته
 6. نوع گونی پارچه ای باشد یا پلاستیکی
 7. پاک شده باشد یا تمیز نباشد
 8. نیم دانه چه برنجی باشد

برنج نیم دانه دودی

برنج نیم دانه دودی

برنج دودی فقز در گیلان تولید می شود و در نتیجه نیم دانه برنج دودی نیز در همین استان قابل دسترس است و به طور کلی 5 نوع برنج به صورت دودی تولید می شوند که شامل ندا، شیرودی و فجر به عنوان برنج های دودی پرمحصول و هاشمی و صدری به عنوان برنج های دودی با کیفیت می شوند که نیم دانه ارقام پرمحصول به صورت مخلوط با هم و به نام نیم دانه دودی پرمحصول به فروش می رسد و نیم دانه برنج دودی هاشمی و دم سیاه به صورت مجزا عرضه می گردد که نیم دانه دم سیاه دودی به شدت کمیاب است.

در مورد برنج نیم دانه دودی یا به طور کل سایز های شکسته برنج دودی مثل نیم دانه، لاشه و چارپاره نکات زیر را بدانید.

 • قیمت کمتری از نیم دانه ساده دارد
 • برای فروش در مناطق ضعیف عالی است
 • سود خوبی برای خرده فروش دارد
 • بسیار بهتر از نیم دانه ساده قد می کشد
 • مرقوم به صرفه تر است
 • ماندگاری بیشتری دارد

قیمت برنج لاشه

قیمت برنج لاشه

قیمت برنج لاشه بیشتر از برنج نیم دانه است زیرا همانطور که در فیلم مشاهده کردید این نوع برنج دانه های سالم بیشتری از نیم دانه دارد و به همین دلیل بسیار بازار پسند است و مشتریان بسیار بسیار زیادی دارد موجود داشتن لاشه خالص برنج های عطری همچون هاشمی برای یک فروشگاه دار همیشه لازم است زیرا این نوع برنج متقاضی و مشتری زیادی دارد و این موضوع باعث سود دهی خوب آن می شود.

اما متاسفانه این روز ها یک تقلب بسیار بسیار رایج در بازار رخ می دهد و 99 درصد فروشندگان برنج لاشه از مخلوط کردن برنج های دانه سالم پاکستانی با برنج شکسته ایرانی لاشه پدید می آورند و این چنین لاشه ای را به نام خالص هاشمی یا طارم به فروش می رسانند و از آن جایی که مردم قدرت تشخیص ندارند به راحتی از این پارت بار ها خریدشان را انجام دهند.

دیدن فیلم زیر به شما کمک می کند تا در خرید و فروش برنج لاشه اطلاعات جالب و کاربردی کسب کنید.

قیمت برنج هاشمی

قیمت برنج هاشمی دانه سالم اصلی ترین موردی است که روی قیمت لاشه و نیم دانه این برنج موثر است و قیمت سایز های شکسته برنج هاشمی را همیشه بر اساس قیمت برنج هاشمی دانه سالم تعیین می کنند و از آنجایی که قیمت برنج هاشمی در بازار های استان گیلان مشخص می شود نیم دانه و لاشه این برنج نیز در بازار های بزرگ استان گیلان قیمت گذاری می شوند و لیست قیمت ما نیز کاملا بروز شده و با توجه به قیمت همین بازار ها است.

عرف این است که قیمت برنج نیم دانه نصف قیمت برنج سالم باشد اما در برخی سالها کیفیت محصول برنج بالا است و شکسته کمی می دهد و در چنین مواقعی برنج نیم دانه کم می شود و تقاضا برای آن افزایش می یابد و این موضوع سبب می شود قیمت نیم دانه از عرف آن بالا تر برود و سایز های شکسته برنج را با قیمت هایی بیشتر از حد معمول خرید و فروش نمایند.

قیمت برنج نیم دانه

قیمت برنج نیم دانه شمال

قیمت برنج نیم دانه شمال با توجه به قیمت شلتوک (شالی) و قیمت برنج سالم مشخص می شود و در برخی از سال ها که محصول برنج خوب باشد برنج ها کمتر شکسته می دهند در نتیجه نیم دانه در بازار کم می شود و قیمت آن نیز بالا می رود که این اتفاق معمولا در سال های زراعی که کمبود آب وجود نداشته باشد می افتد زیرا وقتی برنج کم آبی نکشد دانه هایش کمتر می شکنند.

در شمال نیم دانه برنج های مختلفی وجود دارد و معمولا در استان گیلان نیم دانه برنج هاشمی و علی کاظمی را به فروش می رسانند و البته به مقدار بسیار بسیار محدودی نیم دانه از برنج صدری نیز در استان گیلان یافت می شود و چون در مازندران نیز نیم دانه برنج های طارم، ندا و شیرودی در بازار موجود است که در اکثرا مواقع به صورت مخلوط شده با هم به فروش می رسند.

البته برخی از افراد سودجو و بی مقدار هستند که نیم دانه برنج های پاکستانی را با نیم دانه برنج شمال مخلوط می کنند تا قیمت پایین تری به مشتری ارائه دهند و در عین حال سود بیشتری هم بکنند و یا برنج پاکستانی را با نیم دانه برنج شمال مخلوط می کنند تا با درشت کردن سایز نیم دانه ای که دارند توجه مشتری را جلب نموده و راحت تر و با سود بیشتر نیم دانه خود را به مشتری بفروشند.

برنج نیم دانه

طرز پخت برنج نیم دانه

به طور کلی برنج را به دو روش آبکش و کته پخت می کنند و چون برنج نیم دانه دانه هایش ریز هستند و از سوراخ های آبکش رد می شوند باید این برنج را به صورت کته پخت نمود و در انتهای پخت کمی شعله را زیاد کرد تا ته دیگ کند که عطر آن در کل فضای خانه بپیچد که البته مستلزم این است که برنج نیم دانه ای که خرید کرده اید خالص باشد و از ارقامی همچون طارم، هاشمی، دم سیاه و یا علی کاظمی باشد.

قیمت برنج نیم دانه

 

قیمت برنج نیم دانه فریدونکنار

اصلی ترین برنجی که در فریدونکنار کشت می شود رقم طارم است و وقتی صحبت از برنج نیم دانه فریدونکنار می شود منظور همان نیم دانه برنج طارم است که قیمت آن همانند قیمت برنج نیم دانه هاشمی از سایر نیم دانه ها بالاتر است ولی متاسفانه در مازندران یک تقلب رایج وجود دارد که نیم دانه هر برنجی را به نام نیم دانه فریدونکنار به فروش می رسانند.

برخی نیم دانه های برنج سایر مناطق را با نیم دانه فریدونکنار مخلوط می کنند، عده ای نیم دانه برنج های پرمحصول را به صورت مخلوط یا خالص به نام نیم دانه فریدونکنار می فروشند و یک دسته که متقلب تر و سودجو تر از دو گروه دیگر هستند نیم دانه برنج های خارجی را با نیم دانه فریدونکار مخلوط کرده و به اسم خالص می فروشند.

از این رو صرف اینکه دیدید روی یک گونی برنج نیم دانه اسم فریدونکنار چاپ شده است و یا فروشنده ادعا می کند که نیم دانه ای که عرضه می کند متعلق به منطقه فریدونکار است قرار نیست اعتماد نمایید و در خریدن برنج نیم دانه باید دقت بسیار زیادی داشته باشید و حتما از یک مجموعه با آبرو و قدیمی و معتبر خرید کنید تا نیم دانه سالم و خالص به شما ارائه کند.

قیمت برنج نیم دانه

قیمت روز برنج نیم دانه

وقتی قیمت روز برنج نیم دانه را از چند فروشنده مختلف می پرسید و تفاوت اندکی در قیمت ها مشاهده می کنید متعجب نشوید و بدانید تفاوت اندک در سایز بندی، تمیزی و تفاوت در بسته بندی باعث می شود که اختلاف قیمت کمی در میان فروشندگان مختلف وجود داشته باشد اما اگر با اختلاف قیمت های فاحش رو به رو شدید حتما با ما ارتباط گرفته و از ما مشورت بگیرید.

مشتریان برنج نیم دانه اغلب قشر ضعیف جامعه هستند پس دقت نمایید که حتما از یک فروشنده معتبر و مطمئن برنج نیم دانه بخرید تا بتوانید به این مشتریان محصول خوب و خالص بفروشید و این موضوع سبب افزایش برکت در کسب و کارتان شود و با خرید و فروش پارت بار های مشکوک که مخلوط هستند و قیمت وسوسه کننده دارند در حق این مشتریان قشر ضعیف ظلم نکنید

برای خرید برنج شکسته و نیمه با مناسب ترین قیمت سراغ کارخانه های شالیکوبی بروید و حتما سراغ شالیکوبی های مدرن و مجهز به دستگاه سورت بروید تا بتوانید نیم دانه پاک شده بخرید چون مردم این دوره و زمانه تنبل هستند و حال و حوصله ای برای پاک کردن برنج ندارند در نتیجه برنج های پاک شده بهتر به فروش می روند و بسیار مشتری پسند تر هستند.

قیمت برنج نیم دانه

قیمت برنج نیم دانه فجر

برنج نیم دانه فجر قیمت ارزان تری نسبت به برنج نیم دانه هاشمی دارد و چون از نظر عطر هرگز به پای نیم دانه هاشمی نمی رسد قیمتش از آن ارزان تر است البته از نظر ظاهر هم نیم دانه هاشمی بسیار بسیار زیبا تر از فجر است و این دو دلیل سبب شده برنج نیم دانه فجر قیمت کمتری از نیم دانه هاشمی داشته باشد. البته در میان ارقام پرمحصول همانطور که خود برنج سالم فجر از همه گران تر است نیم دانه اش هم از نیم دانه سایر ارقام پرمحصول گران تر است.

قیمت خرده برنج

قیمت خرده برنج ایرانی

برخی برنج نیم دانه را به اسم خرده برنج می شناسند و وقتی می خواهد قیمت آن را استعلام بگیرند مثلا می گویند قیمت خرده برنج طارم چند است و یا می گویند خرده برنج شمال چه قیمتی است؟ در پاسخ به این سوال ابتدا باید ببینیم خرده برنج برای چه رقمی است و بعد قیمتش را در نظر بگیریم.

خرده برنج هایی مثل هاشمی و طارم که عطر دار هستند قیمت بیشتری دارند و خرده برنج های پرمحصول یعنی فجر، ندا و شیرودی ارزان قیمت هستند و اگر خرده برنج طارم یا هاشمی با خرده برنج های پرمحصول مخلوط شده باشد قیمتش از حالت خالص ارزان تر است و به طور کلی خرده برنجی که کل پارت بارش خالص از هاشمی یا طارم باشد بسیار کمیاب است.

البته  میزان خوش سایزی و سایز بندی دقیق خرده برنج هم در قیمتش تاثیر زیادی دارد و علاوه بر این نکته ظاهری دو نکته ظاهری دیگر هم هستند که در تعیین قیمت خرده برنج موثر هستند که یکی پاک شده بودن یا نبودن بار مورد نظر است و دیگری نوع بسته بندی و کیسه ای است که خرده برنج را داخلش میریزند که معمولا کیسه های 10 کیلویی به صورت پارچه و پلاستیکی هستند که پارچه ای ها شیک تر و مشتری پسند ترند و در برخی موارد هم از کیسه های 20 کیلویی پلاستیکی استفاده می شود که البته بازار پسندی کمتری دارند.

قیمت برنج نیم دانه

قیمت برنج نیم دانه دم سیاه

قیمت برنج نیم دانه دم سیاه از تمام نیم دانه ها گران تر است و این گران بودن چند دلیل واضح و روشن دارد و اصلی ترین دلیل این است که خود برنج دم سیاه گیلان از تمام برنج های ایرانی گران تر است پس طبیعی است که نیم دانه اش هم از نیم دانه سایر ارقام گران تر باشد و قیمت بیشتری داشته باشد.

البته علاوه بر کیفیت که عامل بالا بودن قیمت برنج نیم دانه دم سیاه است موضوعی دیگر بر این امر دخیل است و آن موضوع کمیاب بودن نیم دانه برنج دم سیاه است به گونه ای که اکثر کشاورزانی که دم سیاه تولید می کنند به هیچ وجه حاضر به فروختن نیم دانه اش نیستند و برای مصرف خودشان آن را استفاده می کنند در نتیجه نیم دانه این برنج در بازار کمیاب می شود و قیمتش بالا می رود.

برخی خصوصیات بارز هستند که سبب شده نیم دانه برنج دم سیاه خواهان زیادی در بازار داشته باشد که از جمله مهم ترین این خصوصیات عطر فراوان این محصول است که بی نظیر بوده و همچنین قد کشیدن و رِی عالی که در پخت دارد موجب می شود برای مصرف کننده خیلی مرقوم به صرفه باشد و همه علاقه زیادی به تهیه این نوع نیم دانه داشته باشند.

قیمت برنج نیم دانه

قیمت برنج نیم دانه علی کاظمی

علی کاظمی برنجی است که به طور کلی خیلی شکسته می دهد در نتیجه باید نیم دانه اش فراوان و ارزان باشد اما از آن جایی که این برنج امروزه کم تولید می شود نیم دانه اش نیز بسیار کمیاب است.
به دلیل اینکه نیم دانه علی کاظمی مرغوب و معطر است و چنین محصولی امروزه در بازار خواهان زیادی دارد قیمت برنج نیم دانه علی کاظمی با شکسته هاشمی تقریبا در یک رنج است.

برنج نیم دانه علی کاظمی

به دلیل اینکه دانه های برنج علی کاظمی کمی تپل هستند در هنگام بوجار کردن (الک کردن) این برنج به همراه نیم دانه اش مقدار زیادی برنج سالم هم از آن میریزد.
این موضوع باعث می شود که نیم دانه برنج علی کاظمی خوش سایز باشد و کشاورزی که نیم دانه این برنج را دارد خیلی مایل به فروش آن نباشد و برای مصرف خودش آن را به خانه ببرد.
با تمام این تفاصیر اگر خواستید برنج نیم دانه علی کاظمی را بخرید با ما ارتباط بگیرید تا در صورت امکان و موحود بودن این برنج را در اختیارتان قرار دهیم که کارتان راه بیفتد.

قیمت برنج شکسته ایرانی

برنج شکسته در واقع همان نیم دانه و دانه های شکسته شده برنج است که اغلب مردم به اسم نیم دانه آن را می شناسند اما برخی هم هستند که به آن برنج شکسته می گویند و برنج شکسته هاشمی یکی از پرمصرف ترین آن هاست که هم مصرف خوراکی برای پخت و پز داشته و هم برای تهیه سوپ و آش یا آسیاب کردن برای تهیه آرد و پخت شیرینی استفاده می شود.

برنج نیم دانه معطر

قیمت برنج نیم دانه معطر

قیمت برنج نیم دانه معطر به نوع برنج آن نیز بستگی دارد. یک سری نیم دانه ها معطر هستند اما از برنج های استخوانی نیستند و نیم دانه ارقامی همچون عنربو هستند که قد آن ها کوتاه و تپل است.
نیم دانه معطر برنج های تپل و قد کوتاه قیمت ارزان تری نسبت به نیم دانه عطری برنج های استخوانی مثل هاشمی دارند و حتی نیم دانه برنج هایی مثل طارم و یا هاشمی از خود برنج سالم ارقامی مثل عنبربو گران تر است.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *