قیمت برنج شیرودی

قیمت برنج شیرودی شمال

در جدول زیر می توانید بروز ترین قیمت برنج شیرودی شمال که در بازار استان های گیلان و مازندران به صورت عمده معامله می شود را مشاهده نمایید تا در هنگام خرید برنج پرمحصول شیرودی از قیمت روز آن آگاهی کامل داشته باشید.

قیمت روز برنج ایرانی

با سایر برنج های ما آشنا شوید.

قیمت برنج شیرودی سال 99

محصول سال 99 برنج شیرودی در شهریور برداشت می شود در نتیجه تا قبل از برداشت محصول جدید محصول سال قبل است که در بازار خرید و فروش می شود و قیمت گذاری می گردد.
به هر حال این قیمت روز در جدول بالا قرار داده شده است و اگر چنان چه تغییری رخ داد شما می توانید از روش هایی که در فیلم زیر آموزش داده شده است خیلی راحت از تغییرات مطلع شوید.

قیمت برنج شیرودی در بازار

قیمت برنج شیرودی برای معاملات عمده در بازار های دو استان شمالی گیلان و مازندران تعیین می شود و سایر بازار هایی که در آن ها برنج شیرودی به صورت خرده فروشی معامله می شود تحت تاثیر قیمت های تعیین شده در این بازار های بزرگ قرار می گیرند. در استان گیلان بازار های تالش، لشت نشاء، رشت و لولمان هستند که قیمت برنج شیرودی را تعیین می کنند و بزرگ ترین تولید کنندگان برنج شیرودی استان گیلان که شالی این برنج را از مازندران می آورند در منطقه خمام که نزدیک به رشت است و در شهر تالش فعالیت دارند.

در استان مازندران نیز قیمت برنج شیرودی توسط تجار فعال در بازار ساری، آمل و بابل تعیین می گردد و در همین شهر ها و شهر های دیگری همچون نکا و جویبار نیز مقدار زیادی برنج شیرودی تولید می شود البته کشاورزان استان گلستان نیز برنج شیرودی کشت می کنند اما حجم شیرودی تولید شده در این استان بسیار کم است و از طرفی تعداد تجار قوی و تعیین کننده در این استان اندک است در نتیجه قیمت برنج شیرودی در بازار ها و کارخانه های گلستان نیز تابع بازار های دیگر است.

وقتی برنج های پاکستانی در بازار نباشند بازار برنج پرمحصول شیرودی داغ است و قیمت آن افزایش می یابد و از طرفی وقتی برنج خارجی در بازار زیاد باشد و برنج های ارزان قیمت جنوب کشور هم در بازار باشند بخت شیرودی در بازار می خوابد و قیمت آن زمین می خورد و به پایین ترین حد ممکن می رسد. دانستن این نکات برای تجار برنج شیرودی بسیار لازم و ضروری است.

قیمت برنج شیرودی

قیمت برنج شیرودی مازندران

قیمت برنج شیرودی مازندران همیشه کمتر از برنج شیرودی در گیلان است زیرا معمولا تجار و تولید کنندگان مازندرانی برنج را کامل بوجار نمی کنند و خیلی به سورت کردن ممتاز اعتقادی ندارند و ظاهر برنجی که روانه بازار می کنند معمولی است. اما تجار و تولید کنندگان برنج در گیلان همیشه برنج شیرودی یا هر برنج دیگری را خیلی تمیز الک یا بوجار می کنند و با وسواس زیاد برنج را سورت می کنند تا ظاهری یکدست و مشتری پسند داشته باشد.

با این تفاسیر اگر خواستید برنج شیرودی با قیمت ارزان بخرید و ظاهر بار برایتان اهمیت نداشت از مازندران خریدتان را انجام دهید و اگر خواستید برنج شیرودی با کیفیت و خوش رویت خرید کنید این کار را از گیلان انجام دهید. همچنین در نظر داشته باشید در هنگام خریدن این برنج باید دقت کنید که ارقام خارجی در آن مخلوط نکرده باشد.

هرچند اکثر مغازه داران شهرستانی تخصص چندانی در تشخیص برنج ندارند و نمی توانند بار های تقلبی و مخلوط شده را شناسایی کنند اما می توانند روی کمک ما برای کارشناسی کردن حساب کنند و حتی اگر از مشتریان ما نباشند ما کمک می کنیم تا در خرید کردن سرشان کلاه نرود و بار سالم بخرند تا بتوانند در کسب و کار خود رشد کنند.

قیمت برنج شیرودی امروز

قیمت برنج شیرودی امروز

به طور کلی وقتی رونق خرید و فروش بر بازار برنج حاکم باشد قیمت برنج شیرودی نیز بالا می رود و بازار برای این برنج خیلی داغ می شود زیرا اکثر برنج فروش ها که در کارشان تقلب و تخلیط دارند به شدت و با تناژ بالا برنج شیرودی را می خرند تا با برنج هایی مثل هاشمی یا طارم قاطی کرده و روانه بازار کنند درنتیجه داغ بودن بازار بر قیمت برنج شیرودی بسیار تاثیر می گذارد.

معمولا تولیدکنندگان یا تجار متقلب وقتی می خواهند قیمت برنج هاشمی یا طارم را کاهش دهند دست به این کار میزنند و شیرودی را در بار خود میریزند و حتی عده ای هستند که برنج شیرودی را داخل کیسه هایی میریزند که اسم هاشمی یا طارم روی آن ها چاپ شده است اما درون آن ها اصلا خبری از طارم یا هاشمی نیست و حتی دانه ای برنج مرغوب در آن وجود ندارد و همه اش از شیرودی پر شده است و این تقلب ها دلیل اصلی وجود نرخ های ضد و نقیض در بازار است.

در جدول ما قیمت امروز برنج شیرودی را برایتان گذاشتیم و قیمت عمده و واقعی سایر برنج ها نیز در این جدول قرار دارد. اگر دیدید تاریخ بروزرسانی که درج شده است چند روزی تفاوت دارد بدانید که امروز نیز قیمت همان چیزی است که در عکس لیست شده می بینید.اما عواملی که در قیمت روز برنج شیرودی در بازار تهران و سایر شهر ها تاثیر دارند عبارتند از:

 • قیمت روز برنج های هندی و پاکستانی
 • وضعیت و میزان موجودی برنج های خارجی در بازار
 • ممنتوع بودن یا آزاد بودن واردات برنج خارجی
 • در رکود بودن یا رونق داشتن بازار برنج
 • میزان تقاضای بازار های خارجی برای برنج شیرودی
 • سطح کیفیت محصولی که امسال تولید شده است
 • میزان کیفیت محصولی که برداشت شده است
 • مزنه و قیمت دیگر برنج های ایرانی

قیمت برنج شیرودی

قیمت برنج شیرودی سال 98

با توجه به اینکه قیمت شالی برنج شیرودی در شهریور ماه سال 98 بین 5000 تا 5200 است و با این احتساب که برای تبدیل هر کیلو گرم شالی به برنج در کارخانه های سنتی 375 و در شالیکوبی های مدرن 400 تومن دستمزد گرفته می شود و بنا به اینکه شالی شیرودی حدود 52 درصد برنج می دهد پیش بینی می شود قیمت فروش این برنج در بازار چیزی حدود 10500 تا 11000 تومن باشد.

البته این قیمت مربوط به برنج های یکبار بوجار شده و بدون سورت است و اگر قرار باشد شکسته برنج صفر شود و لوکس و با حساسیت سورت شود و بسته بندی برای برنج انجام شود حدود 1000 تا 1500 تومن در هر کیلو قیمت آن افزایش خواهد یافت که این اعداد و ارقام ممکن است در طول سال نیز تغییرات زیادی داشته باشند زیرا اقتصاد ایران پایدار نیست و به وفور دچار نوسانات می شود.

اگر با قیمت هایی از برنج شیرودی مواجه شدید که با اعداد و ارقام ما مغایرت داشت بدانید که ممکن است برنج های خارجی را قاطی این برنج کرده باشند زیرا سودجویانی هستند که تخلیط برنج خارجی با ایرانی را برای دستیابی به سود های بیشتر انجام می دهند و با توجه به بی وجدانی شان ضرر و زیان مشتری برایشان اهمیت ندارد در نتیجه در هنگام خرید طمع نکنید و فریب قیمت های گول زننده را نخورید.

قیمت برنج شیرودی

فروش برنج شیرودی مازندران

در مازندران برنج شیرودی در زمان های گوناگون به روش های مختلفی فروخته می شود و با توجه به هر فصل نحوه فروش این برنج در شهر های مازندران متفاوت است.
مثلا در فصل برداشت محصول یعنی شهریور ماه و مهر ماه همه ی کارخانه داران و کشاورزان مازندران برنج شیرودی را بدون سورت و بوجار و با کیسه 80 کیلویی می فروشند.
علت اینکه در زمان برداشت، برنج به صورت کارخانه ای فروخته می شود این است که کشاورز و کارخانه دار وقت و شرایط مناسب برای بوجار و بسته بندی برنج را ندارند.

فروش برنج شیرودی

کارخانه داران برنج شیرودی را بعد از آبان ماه به صورت سورت و بوجار شده و آماده در بسته بندی های 10 کیلویی می فروشند زیرا زمان لازم برای انجام این امور را دارند.
اما اکثر کشاورزان در همین بازه زمانی نیز باز هم برنج خود را به همان شکل کارخانه ای بدون سورت و بوجار و با گونی های بزرگ می فروشند زیرا حال و حوصله انجام این کارها را ندارند.

برنج شیرودی درجه 1

برنج شیرودی درجه یک

سوزنی یا استخوانی و باریک بودن مهم ترین عاملی است که برنج شیرودی درجه یک باید داشته باشد زیرا شیرودی هرچه قلمی تر باشد پخت بهتری خواهد داشت و شیرودی های تپل پخت شان ضعیف است.
مسائل دیگری مثل نداشتن شکم سفید و سورت حساس و یا تمیز بوجار شدن و نداشتن شکسته هم مثل تمام برنج ها در این برنج اهمیت دارد و برای مشتری در تعیین کیفیت برنج نقش دارد.
اما در کل محصول برنج شیرودی که در سال 98 برداشت شد به دلیل بنددار (ترک دار) بودن درجه یک محسوب نمی شد وکلا شیرودی در سال 98 شکسته زیادی داشت و در بوجار خیلی ریزش می کرد.

برنج شیرودی درجه یک

برنج شیرودی اگر روغنی باشد و کمی درون دست بچربد خیلی بهتر از این است که سفید باشد و حالت چرب نداشته باشد و مشتریان کلا نوع روغنی همه برنج ها را بیشتر می پسندند.
شیرودی اطراف بابل از کیفیت خوبی برخوردار است و نسبت به محصول سایر مناطق مشتری پسندتر است اما وقتی می خواهید برنج شیرودی بخرید باید بسیار دقت کنید.
از آن جایی که مخلوط کردن برنج های خارجی با ارقام پرمحصول باب شده و حجم زیادی برنج خارجی وارد مازندران می شود باید دقت کنید که بتوانید برنج شیرودی خالص و یکدست تهیه کنید.

قیمت برنج شیرودی

قیمت برنج شیرودی در سال 99

با توجه به اینکه در سال 98 میزان برداشت برنج شیرودی بسیار زیاد بود به نظر میرسد در نیمه اول سال 99 نیز قیمت برنج شیرودی بالا نرود و این برنج ثبات نرخ نسبی داشته باشد.
اما در 6 ماه دوم سال 99 قیمت برنج شیرودی بستگی به این دارد که در شهریور ماه چه مقدار از این برنج برداشت شود و محصول برداشت شده از نظر کیفیت در چه سطحی باشد.

قیمت برنج شیرودی در تهران

گاهی اوقات شما در تهران و یا سایر شهر های کوچک و بزرگ غیر شمالی می بینید یا می شنوید که قیمت برنج شیرودی را مقداری به شما می گویند که با قیمت های درج شده در لیست ما متفاوت است.

اگر در معاملات خرده قیمت بالا تر از نرخ های روز ما مشاهده کردید بدانید تا 20 درصد بالا تر از این قیمت ها متعارف است اما اگر در معاملات عمده برنج که حداقل حجم 500 کیلو است قیمت بالاتری دیدید بدانید که گران فروشی است.

اما اگر با قیمت های پایین تری رو به رو شدید که با نرخ های اعلام شده توسط ما همخوانی ندارد در جریان باشید که با تجار سودجویی رو به رو شده اید که برنج خارجی را با نام برنج شیرودی می فروشند در نتیجه از خرید کردن بپرهیزید.

قیمت عمده برنج شیرودی

در لیست قیمت بالا قیمت عمده برنج شیرودی را در حالت سورت شده کامل و یک بار بوجار برایتان قرار دادیم. این نکته مهم را در نظر داشته باشید که قیمت عمده این برنج نزد سایر تولید کنندگان یا عمده فروش ها می تواند بین 1 تا 3 درصد کمتر یا بیشتر از این قیمت ها باشد.

در صورتی که با اختلاف قیمت های فاحش رو به رو شدید می توانید از ما مشاوره بگیرید و سعی کنید از خرید و فروش در چنین مواقعی با هر تامین کننده ای خودداری کنید چون ممکن است بار را گران بخرید یا بار غیر خالص نسیب تان شود.

1 پاسخ
 1. سید محمد ازمشهد
  سید محمد ازمشهد گفته:

  باسلام ..توضیحات شما عالی بود ..ممنون وخداخیرتان دهد …ماکه درشهرهای بزرگ هستیم وآشنابه نوع وکیفیت برنج نیستیم این توضیحات شما عالی بود ..انشالله روزی برسد که بازار ما اسلامی باشد وخالی ازتقلب … ضمنا خودم زعفرون میفروشم وچون اعتماد به بازار ندارم خودم مستقیم از مکانهای معتبر در خراسان جنوبی وزعفران قائنات رابافاکتور وبرگه آزمایش میخرم وباهمین شرایط میفروشم وباضمانت میفروشم که اگر تقلبی بود قابل برگشت هست

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *