قیمت روز برنج ندا

قیمت روز برنج ندا که ارزان ترین برنج ایرانی است را در جدول زیر برایتان قرار داده ایم تا اگر خواستید این برنج را تهیه کنید مزنه آن دست تان باشد و در ادامه توضیحاتی در مورد این برنج داده ایم تا برای خرید و فروش آن اطلاعات کافی داشته باشید.

قیمت برنج ندا

کیفیت برنج ندا

برنج ندا که در دو استان شمالی مازندران و گلستان کشت می شود ضعیف ترین و بی کیفیت ترین برنج ایرانی است و فقط به دلیل اینکه خوب محصول می دهد و قیمتش بسیار ارزان است در بازار مشتریانی برای خود دارد که هر یک با هدف مشخصی این برنج را خریداری می کنند و اغلب برنج ندا را برای مخلوط کردن با سایر برنج ها تهیه می نمایند و برخی نیز شالی این برنج را برای تولید برنج دودی خریداری می کنند.

برنج ندا دانه هایی قطور دارد و پخت آن نیز بسیار ضعیف است به نحوی که وقتی پخته شود به محض سرد شدن سفت می شود و کلا بی مزه و بدون عطر است و در کنار تمام این خصوصیات بدهضم هم است و به طور کلی فقط شکم را پر می کند و اصلا روی کیفیت آن نمی توان حساب کرد و صرفا برای مواردی که ارزان قیمت در آمدن کار مهم است می توان این رقم را در نظر گرفت.

همچنین برنج دودی که از رقم ایرانی ندا تهیه می شود ارزان ترین برنج دودی است که معمولا در شهر تبریز و در رستوران ها و غذاخوری هایی که به دنبال تهیه یک برنج ارزان قیمت هستند استفاده می شود و برخی از تجار این برنج را برای فروش به محدود مشتریان شهر هایی مثل تهران، مشهد و بروجرد نیز خریداری می نمایند و اکثر شرکت های برند و بسته بندی نیز برای ارزان در آمدن محصول برنج دودی مورد عرضه خود رقم ندا را تهیه می کنند.

قیمت برنج ندا

همانطور که در جدول مشاهده می نمایید قیمت برنج ندا از تمامی ارقام برنج دانه سالم ارزان تر است و حتی در برخی موارد و شرایط پیش می آید که قیمت برنج هاشمی دانه شکسته و نیم دانه از برنج دانه سالم ندا بیشتر باشد و این نشان دهنده ارزش پایین رقم ندا است و در سال هایی که محصول فراوان باشد نرخ برنج ندا از برنج های پاکستانی نیز پایین تر می آید.

معمولا از اواخر مرداد و اوایل شهریور برنج ندا در مازندران برداشت می شود و قیمت آن نیز مشخص می گردد اما در مهر ماه که برنج ندا گرگان برداشت می شود مزنه این برنج در بازار زمین می خورد و به پایین ترین حد خود می رسد به طوری که از برخی برنج های خارجی نیز ارزان تر می شود و کسی جز تجاری که قصد تخلیط و تقلب دارند سراغ خریدن این برنج نمی رود.

گفتنی است که بیشترین عملکرد در هکتار یا همان بیشترین محصول دهی در هکتار در بین ارقام برنج ایرانی متعلق به برنج ندا است و این زیاد محصول دادن سبب شده ارزان قیمت بودنش کشاورزان را خیلی اذیت نکند و کاشت و فروش آن نیز برای کشاورز مرقوم به صرفه باشد اما به شرطی که خریدار برای این برنج وجود داشته باشد و کشاورز بتواند محصول تولیدی خود را به پول تبدیل نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *